Dobrodružství v první třídě alias u prvňáčků na návštěvě.
Autor příspěvku: Monika Semerádová
První březnový týden jsme v první třídě přivítali děti z našich mateřských školek – Oranžové, Krtečka, školku z Maršova i školku ze Svatoslavy. Děti si nejdříve užily divadlo Kamishibai, kde se příběh medvídka Nanuka promítal do krásných obrázků a všichni napjatě sledovali jeho dobrodružnou cestu ze Severního na Jižní pól. Celý příběh dětem krásně vyprávěla Sofinka a Péťa.
Pak přišly na řadu různé aktivity – pohybové, tvořivé, počítací i písmenkové, při kterých si děti mohly vyzkoušet nové dovednosti a zažít spoustu smíchu. Velkým hitem byla sportovní dráha s tunelem a pohybová kostka. Průvodcem po všech stanovištích byly dětem z mateřských školek právě prvňáčci. A svého úkolu se zhostili opravdu výborně.
Byl to den plný her, nových zážitků a kamarádských setkání. Děti odcházely nadšené a už se těší na další společné dobrodružství i své bývalé paní učitelky!
- Velkě těšení.
- Program začíná.
- To se mi ale povedlo.
- Kuk!
- Hra s kostkou.
- Společná práce.
- Tááák se nám tu líbilo.
- A trochu cvičení o přestávce.
































































